• anty

Wszystkie bestsellery

Psychoterapia grupowa Teoria i praktyka

7722-1
  • Autor: Irvin D. Yalom, Molyn Leszcz
  • Wydanie: 2
  • Rok wyd: 2025
  • Ilość stron: 734
  • Format: 17,0 x 24,0 cm
  • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
  • ISBN: 978-83-233-5498-7
132,00 zł
Brutto
Ilość

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Opis

Nowe wydanie jednego z najważniejszych podręczników do prowadzenia psychoterapii grupowej Grupa terapeutyczna stanowi wyjątkową przestrzeń, w której pacjenci mogą wchodzić w interakcje, zyskiwać wgląd w nieadaptacyjne wzorce zachowań i wzajemnie wspierać się w procesie zmiany. Irvin D. Yalom i Molyn Leszcz przedstawiają syntezę najnowszych badań oraz innowacyjnych technik stosowanych w praktyce terapii grupowej. Autorzy szczegółowo omawiają zasady dotyczące tworzenia i prowadzenia grupy w ogóle oraz w specyficznych sytuacjach klinicznych.
Na przykładach z własnej praktyki ukazują proces formowania składu grupy oraz jej rozwoju – od pierwszych sesji po zaawansowane etapy terapii. Zaprezentowane strategie i techniki pomagają radzić sobie z wyzwaniami pojawiającymi się w trakcie leczenia. Nowe wydanie książki zostało wzbogacone o zagadnienia dotyczące prowadzenia terapii online, nowoczesnych podejść analitycznych i relacyjnych, neurobiologii interpersonalnej, różnorodności czy traumy. Podręcznik ten jest uniwersalnym i klasycznym już kompendium, pomagającym w rozwoju umiejętności zawodowych zarówno początkującym terapeutom, jak i doświadczonym klinicystom, niezależnie od nurtu, w którym pracują.
Najnowsze wydanie tego klasycznego podręcznika do psychoterapii grupowej pokazuje, że można z grupami pracować nowocześnie, na podstawie rzetelnej wiedzy i badań. Oferuje terapeutom świetne narzędzia kliniczne – to lektura obowiązkowa. Anna Król-Kuczkowska, psychoterapeutka i superwizorka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, kierowniczka Pracowni HUMANI Yalom i Leszcz, autorzy Psychoterapii grupowej, w sposób jasny oraz łatwy do przyswojenia przedstawiają model interakcyjnej psychoterapii, szczegółowo omawiając jego kluczowe elementy.
Ten klasyczny podręcznik służy studentom, a zarazem stanowi inspirację dla doświadczonych terapeutów i superwizorów. Drugie wydanie zostało zaktualizowane o nowe wyniki badań nad psychoterapią grupową oraz wzbogacone o ciekawe opisy przypadków klinicznych i metody pracy online. Serdecznie polecam tę publikację wszystkim, którzy pracują z grupami w jakiejkolwiek formie.
Jerzy Dmuchowski, psychoterapeuta grupowy, superwizor oraz nauczyciel psychoterapii związany z Laboratorium Psychoedukacji Autorzy wykonali świetną pracę – nie tylko zaprezentowali sztukę prowadzenia grup terapeutycznych, ale też rzetelnie omówili podstawy naukowe, które się za nią kryją. Zawarty w książce materiał spełni oczekiwania specjalistów pragnących poszerzyć swoją wiedzę w zakresie terapii grupowej. To zarazem doskonałe źródło informacji dla osób uczących się umiejętności kierowania każdą grupą. Nina W. Brown, profesor Old Dominion University Irvin D. Yalom, MD, emerytowany profesor psychiatrii Stanford University School of Medicine, laureat wielu nagród w dziedzinie psychiatrii, przyznanych między innymi przez American Group Psychotherapy Association oraz American Psychological Association za całokształt dokonań. Rozwinął nurt psychoterapii egzystencjalnej i grupowej. Jest autorem kanonicznych podręczników oraz powieści i opowiadań psychoterapeutycznych, takich jak Kiedy Nietzsche szlochał, Mama i sens życia czy Kat miłości. Molyn Leszcz, MD, profesor na Wydziale Psychiatrii Uniwersytetu w Toronto oraz przewodniczący American Group Psychotherapy Association. Otrzymał wyróżnienie Anne Alonso w dziedzinie psychodynamicznej psychoterapii grupowej, a także liczne nagrody za osiągnięcia dydaktyczne. Jest współautorem i współredaktorem uznanych podręczników psychoterapeutycznych.

Spis treści:

  1. Czynniki terapeutyczne
  2. Uczenie się interpersonalne
  3. Spójność grupy
  4. Czynniki terapeutyczne: integracja
  5. Terapeuta: podstawowe zadania
  6. Terapeuta: praca w "tu i teraz"
  7. Terapeuta: przeniesienie i transparencja
  8. Dobór pacjentów i ustalanie składu grupy
  9. Tworzenie grupy: miejsce, czas, wielkość, przygotowania 
  10. Pierwsze kroki
  11. Grupa zaawansowana
  12. Trudni członkowie grupy
  13. Wyspecjalizowane układy i proceduralne środki pomocnicze
  14. Grupy psychoterapeutyczne online
  15. Wyspecjalizowane grupy terapeutyczne
  16. Szkolenie terapeuty grupowego
Szczegóły produktu
7722-1
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Indeks: 13631-1

Wydawnictwo: Uniwersytet Jagielloński

Współczesna psychologia behawioralna

Autor: (red.) Bąbel Przemysław, Ostaszewski Paweł Wydanie: 1 Rok wyd: 2009 Ilość stron: 260 Format: 17,0 x 24,0 cm Oprawa: miękka ISBN: 978-83-233-5036-1

Cena 49,00 zł
Więcej
Obecnie brak na stanie

Śledź nas na Facebooku