Monografia pod redakcją dwóch wybitnych specjalistów – Profesorów: Marcina Siwka i Jarosława Woronia – to praktyczny przewodnik dla lekarzy, który omawia szeroko objawy będące efektem działań niepożądanych leczenia psychotropowego. Dolegliwości te stanowią jeden z najtrudniejszych obszarów diagnozowania i leczenia, stąd cenna inicjatywa Redaktorów, by wiedzę tę zgromadzić w jednym kompendium.
Autorami poszczególnych rozdziałów są lekarze z wieloletnim doświadczeniem klinicznym, specjalizujący się w psychiatrii, seksuologii, farmakologii i anestezjologii, którzy w sposób zrozumiały i nietendencyjny wprowadzają czytelnika w świat występujących patomechanizmów, prezentując klarownie ich obraz.
Niewątpliwą zaletą monografii jest jej solidne umocowanie w obszernej współczesnej literaturze naukowej. Ogrom zebranej wiedzy, znakomicie skategoryzowanej, z powodzeniem zaspokoi wymagania nawet najbardziej wymagających odbiorców.
Na podkreślenie zasługuje również wysoki poziom edytorski opracowania, jego przejrzystość, czytelność i nienaganna estetyka.
Monografia będzie cennym narzędziem wspomagającym pracę każdego lekarza, zwłaszcza psychiatry.
Spis treści:
- Ośrodkowy układ nerwowy
- Zaburzenia dermatologiczne
- Zaburzenia gastroenterologiczne
- Zaburzenia nefrologiczne i urologenitalne
- Hematologiczne działania niepożądane
- Działania niepożądane z zakresu układu krążenia
- Zaburzenia metaboliczne i endokrynologiczne
- Inne ciężkie powikłania generowane przez leki psychotropowe